Lielā un ietilpīgā ēka Ķīpsalā tika uzcelta 20. gadsimta astoņdesmitajos gados kā Rīgas Politehniskā institūta (vēlāk Tehniskās universitātes) pilsētiņas ēdnīca. Padomju laikā tā darbojās ar valdības subsīdijām, jo ēdiena cena bija mazāka par reāli ieguldītajiem līdzekļiem un patērētajiem energoresursiem. Sākoties tirgus ekonomikai, atbalsts beidzās, universitātei līdzekļu nepietika, un ēku slēdza. Pēc kafejnīcas likvidācijas ēku izīrēja mūzikas klubam, tad tā stāvēja tukša, līdz to sāka izmantot Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta studenti.
«Pilsēta pilsētā» projekta publiskā iepirkuma konkursā uzvarēja arhitektu birojs «Valeinis un Stepe». Klients vēlējās ēku pārveidot par modernu studiju centru, un arhitekti piedāvāja uz divstāvu apjoma uzbūvēt trešo stāvu auditorijām, bet esošajos stāvos izvietot laboratorijas un darbnīcas. Projekta izstrādes procesā pasūtītājs ēkā nolēma izvietot arī Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāti. Autori apvienoja arhitektūras un dizaina izglītībai nepieciešamo telpu grupas un ierosināja divstāvu ēku pārbūvēt par sešstāvu ēku. Atvēlētais budžets to nepieļāva, un pēc programmas optimizācijas radās četru stāvu būvapjoms.
RTU Radošo industriju centra raksturīgākā pazīme ir jaunais un lielais ātrijs. Ēdnīcas ēka bija pārāk dziļa un gara, jo tā nebija paredzēta izglītības iestādei, tāpēc jau no paša sākuma bija skaidrs koncepts par segtas lieltelpas izveidi, kas nodrošinātu dabīgo apgaismojumu telpās un kļūtu par ēkas sirdi. Telpiskā ideja nemainījās, nesošais karkass un pamati tika izmantoti, bet kolonnas un to pamati pastiprināti. Kāpņu telpu izmēri neapmierināja evakuācijas prasības, tās tika demontētas, lai projektētu divas jaunas kāpņu telpas ēkas stūros.
Ēkas fasādes, kas sastāvēja no betona paneļiem, arī tika demontētas, jo paneļi neatbilda jaunajam logu izvietojumam. Turklāt, papildus siltinot, sienas konstrukcijas biezums būtu pārāk masīvs, un tas radītu problēmas savietojamībā ar jaunbūvējamiem stāviem, cokolu un jaunajām kāpņu telpām. Sienu biezums atšķirtos, tāpat kā siltuma noturības rādītāji. Tā kā radikāli tika mainīts ēkas apjoms kopumā, esošo sienas paneļu siltināšana nebija racionāla. To vietā tika montēti rūpnīcā izgatavoti vēdināmi koka karkasa paneļi.