Smilšu iela Rīgā reiz bija galvenā, te mājoja bankas, kredītiestādes un apdrošināšanas kantori, te dzīvoja Rīgas nauda. Pašā Smilšu ielas viducī pie krustojuma ar Mazo Smilšu ielu dižojas īpaši cēls nams ar numuru 3. Būvēts 1910. gadā kā Ziemeļu banka.
Ēkas tāpat kā cilvēka mūžā laika gaitas veidotais briedums ir nozīmīga vērtība – spriež šī interjera autors. Noliktava Kuldīgas vecpilsētā pie Alekšupītes būvēta 1830. gadā.
Norvēģijas galvaspilsētā Oslo durvis vēris restorāns un naktsklubs Michaels, kura dizainu izstrādājis dizaineres Annas Bates birojs «Annvil» sadarbībā ar norvēģu «Studio Kaape»
The Catch. Košs un dinamisks, iekārtots ar lielu rūpību un pietāti pret tradicionālām vērtībām, bet vienlaikus arī ļoti moderns - tāds ir restorāna interjers.
Gan skaidri definētais pasūtītāja uzdevums izmantot un izcelt telpas īpatnības, gan ieinteresētība un tajā pašā laikā pietāte pret arhitektu un dizaineru darbu ir palīdzējuši veidot vienkāršas, līdzsvarotas un mūsdienīgas telpas.
Par galvenajiem dzinuļiem, kas rosina biežās pārvērtības, kurām pakļautas iekštelpas, pieņemts uzskatīt modes iracionāli apmājošo varu, tāpat kā gluži praktiskus apsvērumus, kas saistās ar funkcijas maiņu, - katrs telpas lietotājs ierodas ar savām vajadzībām un priekšstatiem par lietu kārtību.
Vizuāli spēcīgs fasādes apliecinājums vedina domāt par tā tālāko attīstības solījumu iekštelpās. Visās citās ar villu saistītajās funkciju un dzīvesveida dimensijās.
«Kultūras centrs mūsdienās var būt tautas mākslas māja, opera, teātris un klubs, radoša laboratorija, kur dzimst jaunrade un notiek eksperimenti.»
«Kamēr es esmu pasaulē, es esmu pasaules gaisma.» Jāņa evaņģēlijs9:5
Rekonstrukcija kā jebkura iejaukšanās gatavā organismā vispirms prasa izšķiršanos par iejaukšanās dziļumu, virzienu un jēgu, drēbes saprašanu, smeķa sajušanu.
Bagātīgajā «Kaļķu vārtu» dekoratīvismā ierakstās Art noveau atsaucēs projektētās mēbeles, kamēr kolonnas a la sauļotie stabi putuplastā kaut ko pārķer, stūrējot kiča virzienā.
Mazītiņais Barona ielas ēstūzis latviešu sabiedrisko interjeru topā atzīmējams tālab, ka gadījums ir rets – tik dekoratīvs un spilgts interjers uzdrošinās dzīvot laikā, kurā tas tapis, nekoķetē ar pagātni un nemēģina klientam iebarot tēlainus pastāstus.
Kontakts ar personībām vienmēr ir auglīgs, un to nobriedušais auglis pārtop ideju strūklakās, kas spontāni noārda klišejas un veido jaunus domu vingrinājumus.
Ēkas nedaudz smagnējā un ēnainā elpa mūs pavada pa kāpnēm līdz trešā stāva dzīvokļa ārdurvīm. Lifts nedarbojas. Klusums. Mierīgs zvans. Veras durvis uz pustoņiem un gaismas spēlēm piesātinātu telpu...